معرفی کلود لینوکس

CloudLinux یک پلت فرم پیشرفته در سطح هسته (kernel-Level) است که موجب ثبات بیشتر سیستم عامل وافزایش پایداری ، ظرفیت و امنیت سرور با جداسازی هر یوزر میباشد.

این تکنولوژی با اختصاص منابع تعیین شده به هر یوزر و کنترل مصرف هر یوزر از دسترس خارج شدن سرور جلوگیری کرده و با استفاده بهینه تر از منابع سرور مانند CPU و RAM مدیریت سرور را آسان میکند. این تکنولوژی از حملات و اثرات مخرب در هاست و یا سرور مجازی جلوگیری کرده و از Crash شدن سایت هایی که بر روی سرور آن کلودلینوکس نصب شده است جلوگیری می کند. 

یکی از مشکلاتی که همواره در هاست های اشتراکی وجود دارد ، عدم وجود کنترل منابع و محدود سازی کاربران است. با استفاده از کلود لینوکس محیطی شبیه به یک سرور مجازی به جای یک هاست اشتراکی فراهم نمود. کلود لینوکس سایت های کاربران را  که در حال استفاده از بیش از حد منابع  سرور و یا سواستفاده از سخت افزار سرور هستند ، کنترل کرده و اگر از منابع زیاد استفاده کند سرور را به سطح سرور امن (Safe Server Level) برده و به طور کامل از سایت در برابر حملات احتمالی محافظت میکند.

CageFS یکی از مهمترین امکانات CloudLinux است که به موجب آن تمامی اکانت ها در هاست اشتراکی از خطرات احتمالی یکدیگر محافظت خواهند شد . با استفاده از ابزار CageFS تمامی فعالیت های آنها در سرور قابل پیگیری خواهد بود. در واقع این ابزار برای هر کاربر محدوده ای مشخص میکند و کاربر میتواند تنها از منابعی که در این محدوده برای او تعریف شده است استفاده نماید.

ثبات و امنیت در کلودلینوکس با استفاده از ( LVE (Lightweight Virtual Environment  و با کپسوله سازی (Encapsulating) هر کاربر در یک محیط امن و اختصاصی ، فراهم میشود.

در هاست اشتراکی ابزاری برای محدودسازی کاربران در خصوص کیفیت ، سرعت ، امنیت و … وجود ندارد به همین جهت مصرف بیش از حد منابع توسط یک کاربر، مشکلات نرم افزاری و یا بروز حملات موجب کند شدن سرور و یا کرش کردن سرور خواهد شد. با استفاده از کلود لینوکس میتوان کندی سرور ، قطعی و امنیت سرور را تحت کنترل داشت.

 

برخی از ویژگی های سرویس های میزبانی مبتنی بر کلود لینوکس : 

1. قابليت اطمينان

با هاست ابري يا کلود شما عملکرد بالا و خدمات قابل اعتماد براي برنامه هاي کاربردي با داده هاي بزرگ خواهيد داشت. شما مي توانيد قدرت نفوذ و استقرار سرورهاي ابري را در هنگام ترافيک هاي ناگهاني بالا ببريد و همچنين مي توانيد زير ساخت ها را با توجه به نياز هاي خود برآورده کنيد. شما مي توانيد با سرعت و به راحتي کار خود را آغاز کنيد و اضافه کردن منابع فقط با چند کليک موس طول خواهد کشيد. دسترسي و مديريت پايگاه داده خود با استفاده از کنسول مديريتي و برنامه آيفون در هاستينگ ابري آسان ميباشد. با چنين نوع از ميزباني وب شما مي توانيد کنترل کامل برنامه نويسي و دسترسي به زير ساخت هاي پايگاه داده هاي مختلف داشته باشيد.

2.دسترسی بالا

مديريت هاست ابري شما را قادر به انجام دادن راه هاي در دسترس بودن بالا و زياد و همچنين کمک براي طراحي و نگه داشتن و در تمام وقت در حال اجرا بودن وب سايت خود و حصول اطمينان از دسترسي سريع مشتريان و بازديد کنندگان خود در هر گوشه از دنيا را براي شما خواهد داشت. سرور کلود 100 درصد قابل اعتماد است و شما مي توانيد اطمينان داشته باشيد که وب سايت شما هميشه در دسترس ميباشد و هيچ مشتري و يا بازديد کننده ارزشمندي را از دست نخواهيد داد.

3.مقياس پذيري

با هاست ابري شما مي توانيد يکپارچه منابع فردي خود را به عنوان نياز براي رشد کار و کسب خود ارتقاء دهيد. هاستينگ کلود براي شما يک محيط پوياي اختصاص داده شده فراهم مي کند تا شما بتوانيد خدمات و برنامه هاي لازم براي حمايت از وب سايت خود را نصب کنيد. منابع سرور را مي توان يکپارچه تنظيم کرد و مي توان آن را با توجه به تقاضا و نيازهاي خودتان تغيير دهيد. به عنوان يک نتيجه کسب و کار اينترنتي شما قادر به ذخيره و انجام معاملات مالي بزرگ خواهد بود.

4. قيمت

در نوع هاست ابري بيشتر مشتريان در چند سرور فيزيکي خواهند بود و اين به اين معني ميباشد که شرکت ما نياز به متحمل شدن هزينه هاي اضافي به دليل سخت افزار و برق و نگهداري نخواهد بود. از آنجايي که ما نيستم تا براي زير ساخت هاي هاستينگ کلاود هزينه هاي زيادي صرف کنيم هزينه ميزباني وب در هاستينگ کلود مقرون به صرف تر از ديگر نوع هاستينگ هاي اين شرکت ميباشد. و همچنين هاستينگ نوع کلاود براي ما کاهش هزينه در نيروي کار IT در حدود 50 درصد براي شرکت میزبان خواهد داشت.

 5. پشتيباني اختصاصي

با مديريت خدمات ميزباني وب کلود شما به عنوان يک مشتري ثابت و دسترسي به پشتيباني فني خواهيد داشت. هر نوع نيازي که شما داشته باشيد چه پشتيباني از سخت افزار، سيستم عامل ، شبکه و يا کنترل پنل ها مبتني بر وب تيم پشتيباني اين شرکت 24 ساعته در اختيار شما خواهد بود. شما مي توانيد از ميزباني کلود به عنوان هاستينگي که به شما اجازه تمرکز کامل فقط بر روي کسب و کار خود بدون هيچ نگراني از مشکلات سخت افزار و يا سيستم و يا هر چيز ديگري بهرمند شويد.

6.امنيت

به راه اندازي يک کسب و کار اينترنتي موفق نياز به نظارت و توجه مداوم دارد. تنها يک پلت فورم کلود امن و قابل اعتماد و سريع مي تواند به شما آرامش خاطر دهد. اگر شما يک فروشگاه اينترنتي راه اندازي کرده ايد براي شما ضروري ميباشد تا از امنيت معاملات و اطلاعات دارندگان کارت هاي اعتباري اطمينان حاصل نماييد. مديريت يک سرويس ميزباني کلاود براي شما ابزارهاي مورد نياز براي اجراي معماري زير ساخت وب سايت خود به طوري که وب سايت شما هميشه در دسترس مشتريان باشد فراهم خواهد کرد. در سرورهاي کلود ميرورهاي سرور و تعادل بار در کل شبکه پايين و کاهش ميابد در نتيجه در دسترس بودن هاي وب سايت افزايش خواهد يافت.

7.کارايي بالا

با هاست نوع کلود شما لازم نيست منتظر بمانيد تا منابع مورد نياز را براي انجام وظايف خود دريافت کنيد. شرکت هاي ارائه دهنده هاستينگ کارايي بالا را بر اساس محاسبه دسترسي خوشه اي بروي تقاضا و بهينه سازي عملکرد مي گذارند تا شما بتوانيد به آساني و به سرعت به منابع خود دسترسي داشته باشيد. با مديريت سرويس هاستينگ کلود شما مي توانيد محيط هاي فضاي اينترنت خود را با عملکردي بالا داشته باشيد.

مزایای استفاده از کلودلینوکس

 • جداسازی فضاهای دسترسی و محدود سازی کاربران
 • محدود کردن منابع هر هاست به وسیله LVE Manager
 • پیشگیری از کند شدن سرور به دلیل فشار بیش از حد بر روی cpu یا حملات بر روی یکی از وب سایت های موجود در سرور
 • اعمال محدودیت شناور با اسکریپت‌ها
 • پایداری بالا در هنگام استفاده از حداکثر منابع
 • افزایش امنیت در هاست اشتراکی
 • مانیتورینگ و کنترل MySQL
 • امکان مدیریت آسان پردازش های پردازنده سرور
 • مانیتورینگ و همگام سازی استفاده از CPU ، RAM  و ورودی و خروجی‌ها
 • افزایش امنیت هسته لینوکس و مقابله با حملات Symbolic link attack
 • پوشش حفره‌های امنیتی نسخه‌های قدیمی و جدید  PHP
 • قابلیت انتخاب استفاده از نسخه‌های مختلف PHP برای هر کاربر
 • قابلیت انتخاب استفاده از نسخه‌های مختلف Ruby برای هر کاربر
 • قابلیت انتخاب استفاده از نسخه‌های مختلف Python برای هر کاربر
 • دارای قابلیت Mod_Isapi برای افزایش لود صفحات PHP
 • سازگاری با پنل‌های مختلف Cpanel ، Plesk ، DirectAdmin ، WebMin  و ISP Manager
 • سازگاری با وب سرورهای Apache ، Nginx و LiteSpeed
 • پشتیبانی و ارائه اسکریپت‌های کاربردی در هاستینگ اشتراکی
 • راه اندازی و تنظیمات آسان
 • قابلیت جایگزینی بر روی هسته CentOS 6 و CentOS 7
 • ارائه سریال فعالسازی رایگان برای یک ماه
 • و …